جو بایدن

جوزف رابینت بایدن جونیور، چهل و ششمین رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا (سال 2020)، سیاستمدار آمریکایی است که از سال 2009 تا 2017، تحت ریاست جمهوری باراک اوباما، چهل و هفتمین معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بوده و از 1973 تا 2009، در ایالت دلاور، یکی از سناتورهای ایالات متحده آمریکا در این ایالت را به مدت 36 سال نمایندگی می کرد. او که یک سیاستمدار طرفدار حزب دموکرات است، نامزد حزب خود در انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده آمریکا بود و رقیب اصلی خود، دونالد ترامپ را در این انتخابات شکست داد. بایدن در سال‌های 1988 و 2008 برای کسب کاندیداتوری حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری تلاش کرده بود اما موفق نشده بود.

پرزیدنت جو بایدن - Joe Biden

طاهر توفیق

طاهر توفیق پسر عبدالرحمن حمدی شیخانی، در سال 1922 میلادی مصادف با 1301 شمسی در در محله بفریقند شهر کوی سنجق (کویه) اقلیم کورستان عراق، دیار شعر و موسیقی، به دنیا آمد. وی فردی باعزت، بذله گو و نکته دان بود. هیچ گاه هنرش را فدای پول و مادیات نکرد و ترانه هایش را بر حسب میل و علاقه خود خوانده است. خودش می گفت: در زندگی ام هیچ کس را نرنجانده ام.

طاهر توفیق - tahir-tewfiq

مارلون براندو

مارلون براندو ستوده شده‌ترین بازیگر تاریخ سینمای قرن بیستم جهان است.

این هنرپیشه آمریکایی، پیش‌کسوت سبک معروف «متد اکتینگ» بود که بلافاصله پس از او بازیگرانی مانند جیمز دین و مونتگومری کلیفت و سال‌ها بعد پل نیومن، داستین هافمن، آل پاچینو، رابرت دنیرو و جک نیکلسون با درخشش خود این سبک را در سینمای آمریکا تثبیت کردند.

مارلون براندو - Marlon Brando

ابن هیثم

ابن هیثم، ابوعلی حسن بن حسن بن هیثم بصری، مهندس بصری نزیل مصر، معروف به ابن هیثم (۴۳۰-۳۵۴) که در غرب در آثار لاتینی سده‌های میانه به آونتان یا آوناتهان و بیشتر به آلهازن (Alhazen) شناخته می‌شود، از دانشمندان سرشناس ایرانی است که در زمینه شناخت نور و قوانین شکست و بازتاب آن نقش مهمی ایفا کرده‌است. شرح اصول تاریک‌خانه و اختراع ذره‌بین از کارهای برجستهٔ این دانشمند مسلمان است.

ابن هیثم - Alhazen

جولیوس رابرت اوپنهایمر

جولیوس رابرت اوپنهایمر یک فیزیکدان آمریکایی آلمانی تبار بود که به دلیل مشارکت در پروژه منهتن ،پروژه ای مرتبط با جنگ جهانی دوم که منجر به ساخت اولین سلاح های هسته ای شد، به عنوان "پدر بمب اتمی" شناخته شده است. اولین بمب اتمی با موفقیت در 16 ژوئیه سال 1945 در آزمایش ترینیتی در نیومکزیکو منفجر شد. در آگوست 1945، این سلاح ها در بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی مورد استفاده قرار گرفت .

جولیوس رابرت اوپنهایمر / Robert Oppenheimer

تصویر تصادفی