یک کبک‌دار باید با اصول تشخیص جنسیت کبک نر و ماده به طور کامل آشنا باشد، ندانستن این موضوع می‌تواند خسارات بالایی را در پی داشته باشد. رعایت نسبت ماده به نر، نحوه برخورد در تغذیه کبک و… نیازمند به تشخیص جنسیت این پرنده است. همان‌طور که می‌دانید پرورش کبک می‌تواند هم در بستر و هم در قفس باشد، در هر دو این موارد نیاز به رعایتی اصولی است که آن را «نسبت» می‌نامند.

خوک

خوک پستانداری از خانوادهٔ گرازسانان و راستهٔ جفت سم‌سانان است. خوک ها اهلی می‌شوند، ولی نیای آن‌ها به گونه‌ای از گرازهای وحشی می‌رسد. خوک اهلی با حدود 1 میلیارد رأس، از پرجمعیت ترین پستانداران جهان است. خوک ها حیواناتی همه‌چیزخوار هستند و می توانند طیف وسیعی از مواد غذایی را مصرف کنند.

آنها حیوانی بسیار اجتماعی و باهوش است و از نظر بیولوژیکی به انسان شبیه می باشد. از این رو اغلب برای تحقیقات پزشکی انسان مورد استفاده قرار می گیرد. خوک ها، بومی قاره های اوراسیا و آفریقا هستند و از اروپا تا جزایر اقیانوس آرام پراکنده هستند. 

بز

بز ها پستاندارانی جسور ، دارای شاخ با سم های شکاف دار هستند. بز یکی از قدیمی ترین گونه های اهلی شده ی حیوانات است و اولین حیوانی بود که از شیر آن استفاده می شد. از بز ها برای شیر ، گوشت ، کرک و پوست استفاده می شود . در بیشتر نقاط جهان شیر بز اغلب به پنیر تبدیل می شود.

دو گونه بز وجود دارد: بز های اهلی ، که در مزرعه پرورش داده می شوند. و بز های کوهستانی که در مناطق شیب دار و صخره ای در شمال غربی آمریکا زندگی می کنند.

تصویر یک بز مناطق کردستان

قورباغه‌

قورباغه ها در زمره عجیب ترین جانوران جهان قرار دارند و جالب اینکه از معدود حیواناتی هستند که مردم جهان نگاه متفاوتی نسبت به آنها دارند. با این حال زندگی این حیوان ناشناخته های زیادی دارد. این جانوران نقش پررنگی در چرخه طبیعی اکوسیستم‌ دارند آنها  با کنترل جمعیت بسیاری از حشرات کمک بزرگی به طبیعت می‌کنند،اما در عین حال خطراتی نیز آن‌ها را تهدید می‌کند. 

قورباغه های استوایی

جنگل های گرمسیری جهان دارای مجموعه ای از قورباغه های دیدنی و جذاب هستند. اگرچه قورباغه ها تقریباً در همه جای کره زمین یافت می شود اما در مناطق گرمسیری - مکان هایی مانند جنگل های بارانی آمازون و جنگل های استوایی آفریقا -گونه های آنها با دیگر مناطق متفاوت هستند.

در زیر هفت نوع قورباغه شگفت انگیز آورده شده است که به طور انحصاری در آن محیط ها زندگی می کنند ، محیط هایی که معمولاً گرم ، مرطوب و دارای پوشش گیاهی متراکم هستند.

تصویر تصادفی