کتاب الکترونیکیشرح کتاب / نویسنده : شاهنامه اثری منظوم در حدود 50 هزار بیت در بحر متقارب مثمن محذوف (یا مقصور) (فعولن فعولن فعولن فعل (فعول)) می باشد. سرایش آن حدود سی‌سال به طول انجامید.
آخرین ویرایشهای فردوسی در شاهنامه در سالهای ۴۰۰ و ۴۰۱ هجری قمری روی‌داد.
شاهنامه شرح احوال، پیروزی ها، شکستها، ناکامی ها و دلاوری های ایرانیان از کهن ترین دوران (نخستین پادشاه جهان کیومرث) تا سرنگونی دولت ساسانی به دست تازیان است .
کشمکشهای خارجی ایرانیان با هندیان در شرق، تورانیان در شرق و شمال شرقی، رومیان در غرب و شمال غربی و تازیان در جنوب غربی است.
افزون بر سیر خطی تاریخی ماجرا در شاهنامه داستانهای مستقل پراکنده‌ ای نیز وجود دارند که مستقیماً به سیر تاریخی مربوط نمی شوند. از آن جمله :

داستان زال و رودابه، رستم و سهراب، بیژن و منیژه، بیژن و گرازان (که بخشی از داستان بلند بیژن و منیژه است)، کرم هفتواد و جز اینها برخی از این داستانها به طور خاص چون رستم و اسفندیار و یا رستم و سهراب از شاهکارهای مسلم ادبیات جهان به شمار می‌آیند.

عنوان کتاب نام نویسنده حجم نوع فایل پسورد
شاهنامه فردوسی حکیم ابوالقاسم فردوسی 7669 kB PDF www.donyaha.com

 توجه : فایل ها Zip شده اند و نیاز به WinRar می باشد.

لطفا برای مشاهده لیست کامل کتابهای کتابخانه اینجا کلیک کنید...

دانلود رمان شاهنامه فردوسی برای جاوا-دانلود کتاب الکترونیکی شاهنامه فردوسی برای آندروید-دانلود کتاب شاهنامه فردوسی برای آیفون و تبلت-کتاب شاهنامه فردوسی با فرمتpdf-کتاب آموزشی-کتاب داستان-کتاب روانشناسی-دانلود کتاب رایگان-دانلود رایگان کتاب الکترونیکی شاهنامه فردوسی-شرح کتاب شاهنامه فردوسی

گردآورنده : دنیاها،دانشنامهٔ فارسی | www.donyaha.ir

دیدگاه تان را بنویسید !

مطالب تصادفی سایت :

جواب تمام تمرین ها و حل سوالات کتاب ریاضی هفت

دانلود کتاب الکترونیکی آموزش فتوشاپ

دانلود کتاب الکترونیکی رباعیات خیام

تصویر تصادفی