کتاب الکترونیکیشرح کتاب / نویسنده : امپراطوری زمین یا Imperial Earth کتابی است علمی-تخیلی اثر آرتور سی. کلارک نویسنده‌ی بریتانیایی می باشد.
آرتور در ۱۶ دسامبر ۱۹۱۷ در شهر ساحلی کوچکی به نام ماینهد از توابع سامرست واقع در غرب انگلیس در خانواده‌ای فقیر و کشاورز به دنیا آمد.
در سال 1976 امپراطوری زمین را منتشر کرد.
داستان این کتاب ماجرای سفر شخصیت اصلی داستان دانکن مکنزی از محل سکونتش تیتان به زمین است.
در سال ۱۹۸۶ کلارک جایزهٔ آرتور سی کلارک را بنیان نهاد و هزینهٔ آن را (که در ابتدا ۱۰۰۰ پوند بود) تقبّل کرد. این جایزه به بهترین اثر علمی-تخیلی منتشر شده در بریتانیا در سال پیشین تعلق می‌گیرد. از سال ۲۰۰۱ مبلغ جایزه به اندازهٔ عدد سال در تقویم میلادی پوند بریتانیا (یعنی ۲۰۰۱ پوند در سال ۲۰۰۱، و ۲۰۰۵ پوند در سال ۲۰۰۵) افزایش یافت.
در سال ۱۹۸۸ مشخص شد که به سندرم بازگشت فلج اطفال مبتلاست و از آن پس مجبور شد بیشتر اوقات با صندلی چرخ‌دار حرکت کند.
در سال ۲۰۰۰ مقام شوالیه به کلارک اعطا شد، ولی شرایط جسمانی اجازهٔ سفر به لندن و دریافت نشان از ملکه الیزابت را به او نداد. این نشان در مراسمی در کلمبو توسط قائم‌مقام پادشاهی بریتانیا در سری‌لانکا به او تحویل شد. در سال ۲۰۰۵ نیز جایزهٔ لانکابیمانای که مهم‌ترین جایزهٔ غیرنظامی سری‌لانکاست به دلیل کمک‌های او به علوم و فناوری و وفاداری‌اش به کشور به او اعطا شد.
وی در سال ۲۰۰۸ صبح روز ۱۹ مارس در اثر حمله قلبی در سن ۹۰ سالگی در خانه‌اش در سریلانکا درگذشت. بر طبق وصیت او بر سنگ قبرش نوشتند: «او هرگز به بزرگسالی نرسید اما هیچ گاه از رشد و تعالی دست نکشید.»

عنوان کتاب نام نویسنده حجم نوع فایل پسورد
امپراطوری زمین
آرتور سی.کلارک 2.30 MB PDF www.donyaha.com

 توجه : فایل ها Zip شده اند و نیاز به WinRar می باشد.

لطفا برای مشاهده لیست کامل کتابهای کتابخانه اینجا کلیک کنید...

دانلود رمان امپراتوری زمین برای جاوا-دانلود کتاب الکترونیکی امپراتوری زمین برای آندروید-دانلود کتاب امپراتوری زمین برای آیفون و تبلت-کتاب امپراتوری زمین با فرمتpdf-موضوع کتاب امپراتوری زمین-خلاصه کتاب امپراتوری زمین-کتاب داستان-کتاب روانشناسی-دانلود کتاب رایگان-دانلود رایگان کتاب الکترونیکی امپراتوری زمین-شرح کتاب امپراتوری زمین

گردآورنده: دنیاها، دانشنامۀ فارسی | www.donyaha.ir

دنیاها

بازیگران ایرانی

بازیگران هندی