ذخیره فایل ورد

در این آموزش قصد داریم نحوه ذخیره کردن یک صفحه یا فایل را به صورت تصویری به شما دوستان عزیز ارائه دهیم.

برای ذخیره کردن فایل در ورد (word) پس از اینکه کارمان تمام شد و بعد از این که متن دلخواه‌مان را نوشتیم، لازم است که آن را در حافظه‌ی بلند مدت رایانه (هارد) ذخیره کنیم که بعدا دوباره بتوانیم از آن استفاده کنیم.

برای ذخیره متن در گوشه سمت چپ روی File کلیک می‌کنیم.

آموزش ذخیره فایل در ورد

برای ذخیره کردن، ما ۲ انتخاب داریم؛

چگونگی ذخیره متن در ورذ

استفاده از Save:

اگر متنی که قصد دارید آن را ذخیره کنید جدیدا ایجاد شده با کلیک بر روی دکمه Save یک پنجره جدید برای شما باز می‌شود. در این پنجره جدید شما باید ۲ کار را انجام دهید؛

  • اول این که باید مشخص کنید متن شما کجا ذخیره شود.
  • دوم این که اسمی برای متنی که نوشته اید باید انتخاب کنید.

استفاده از Save برای ذخیره متن در ورد

متن شما در هارد رایانه ذخیره می‌شود. یک هارد می‌تواند به چند قسمت (درایو) تقسیم شود که این تقسیمات با حروف C ،D ،F و ... نام‌گذاری می‌شوند. اگر آشنایی چندانی با این بحث ندارید روی Desktop کلیک کنید.
Desktop در درایو C قرار دارد. به دلیل نصب ویندوز در این درایو بهتر است سعی کنید روی دسکتاپ، فایل‌های پرحجمی مثل فیلم را قرار ندهید، چون باعث کند شدن ویندوز شما خواهد شد.
بعد از کلیک روی دسکتاب (میز کار) در قسمتی که با شماره ۲ نام‌گذاری شده، یک اسم برای متن تان تایپ کنید. این اسم می‌تواند فارسی، انگلیسی، اعداد یا مخلوطی از هر سه باشد. در نهایت روی Save (پایین پنجره) کلیک کنید.

به این ترتیب متن شما با اسمی که انتخاب کرده‌اید روی صفحه ای اصلی یا همان Desktop ذخیره خواهد شد که بعدا می‌توانید آن را دوباره باز کنید و آن را تغییر دهید.


چند نکته:

چک باکس به محض شروع ایجاد یک متن جدید بهتر است آن را ذخیره کنید. چون اگر به هر دلیلی برق رایانه قطع شود یا رایانه به طور غیر منتظره خاموش شود، بخش زیادی از متنی که نوشته‌اید را از دست خواهید داد.
چک باکس بعد از ذخیره اولیه، بهتر است که هر چند دقیقه یک بار روی آیکون (شکلک) save (نواری بالای صفحه – سمت راست) کلیک کنید تا آخرین تغییرات ذخیره شود.

استقاده از آیکون save در word
چک باکس در ورد بخشی وجود دارد که می‌توان به طور خودکار متن را و در فواصل زمانی معین ذخیره کرد. آموزش این قسمت به طور جداگانه ارائه خواهد شد.

استفاده از Save As :

از این گزینه زمانی استفاده می‌کنیم که می‌خواهیم متن اصلی را نگه داریم و تغییراتی که ایجاد کرده‌ایم را با یک نام دیگر ذخیره کنیم. اگر روی Save as کلیک کنید پنجره‌ای که قبلا در مورد آن توضیح داده شد باز می‌شود. اینجا هم یک مکان و اسم جدید برای متن باید انتخاب کنیم.

استفاده از Save as برای ذخیره متن در ورد

در انتهای کار روی Save کلیک می‌کنیم.

گردآورنده: دنیاها، دانشنامۀ فارسی | www.donyaha.ir

دنیاها

بازیگران ایرانی

بازیگران هندی