تغییر اندازه عکس ها در برنامه ورد همواره جز نیازهای اصلی و اساسی کار با این برنامه است. بزرگ یا کوچک کردن عکس ها (تغییر سایز) در word براحتی و با کمی دقت امکان پذیر است.
.
.
.
بعد از وارد کردن عکس به متن (استفاده از ابزار pictures در تب insert) ، روی آن کلیک می کنیم . بعد از کلیک ( چپ کلیک ) ، 8 دایره کوچک اطراف عکس ظاهر خواهد شد.
آموزش تغییر اندازه عکس ها در ورد

اگر ماوس را روی این دایره های کوچک ببریم ، شکل ماوس تغییر خواهد کرد.

تغییر سایز عکس ها در ورد

حالا لازم است کمی دقت کنید. وقتی ماوس را مثلا روی نقطه بالایی و سمت چپ بردیم ، شکل ماوس به یک فلش دو سر تبدیل خواهد شد. اگر در حالتی که ماوس به شکل فلش درآمده کلید چپ ماوس رو فشار دهیم یا به عبارت دیگر چپ کلیک کنیم  شکل ماوس برای بار سوم تغییر و به شکل ₊ در خواهد آمد. دقت بفرمائید که کلید چپ ماوس را نباید رها کنید، حالا اگر ماوس رو به سمت داخل بکشید، اندازه ی عکس کوچک تر خواهد شد و اگر ماوس را به بیرون عکس بکشید عکس بزرگتر خواهد شد.

برای تمرین ، ماوس را روی بقیه دایره های اطراف عکس ببرید ، چپ کلیک کنید و سپس ماوس را حرکت دهید تا تغییراتی که در اندازه ی عکس ایجاد می شود را ببینید.

یادآوری :

وقتی تغییری در عکس ایجاد می کنید، ممکن است آن تغییر نظر شما را جلب نکند و بخواهید عکس را به حالت قبل برگردانید. برای این کار می توانید کلید ctrl را نگه دارید و کلید z را فشار دهید. وقتی کلید ctrl را نگه داشته اید با هر بار فشار دادن کلید z یک مرحله به قبل بر می گردید.
فرض کنیم شما 5 تغییر در متن خود ایجاد کرده اید، با  ctrl+z اول ، تغییر شماره 5 حذف خواهد شد و به تغییر شماره 4 بر خواهید گشت. با  ctrl+z دوم ، تغییر شماره 3 نمایش داده خواهد شد و ...

گردآورنده : دنیاها،دانشنامهٔ فارسی | www.donyaha.ir

دیدگاه تان را بنویسید !

مطالب تصادفی سایت :

تصاویر گرفته شده از یوفو ها و بشقاب پرنده ها

عکس های رویا نونهالی

عکس های پانته آ بهرام

تصویر تصادفی