در ابتدای هر دوستی و اشنایی افراد از یکدیگر میپرسند که چه رنگی دوست دارید؟ این نشان میدهد که رنگ, نقش فوق العاده مهمی در زندگی آدم ها دارد, حال انکه بسیاری از ان غافلند و خبر ندارند که رنگها حرف میزنند و شخصیت درونی آدم ها را لو میدهند. هرکاره ای که باشیم و هر منش و خلق و خویی که داشته باشیم, رنگ ها بیان میکنند. دانستن اینکه رنگها چه میگویند کار مشکلی نیست, فقط کافی است که آن ها را بشناسیم و از تاثیر آنها بر خلق و خویمان آگاه باشیم .

رنگ های گرم, محرک سیستم عصبی بوده و احساسات را تشدید میکنند. اما در میان آنها قرمز از همه پر هیجان تر است .

روانشناسی رنگ ها

قرمز : افرادی که قرمز می پوشند عاشق زندگی هستند و روحیه ای مبارزه طلب دارند. نترس, شلوغ و پر تکاپو و عاشق جمع های شلوغ اند. چنان پر هیاهو هستند که گویی انرژی شان هیچ گاه تمام نمی شود. البته در مواردی نیز بسیار خطرناک هستند. بهتر است افرادی که روحیه جنگ طلبی دارند هرگز قرمز نپوشند زیرا روحیه خشن آنها را دو چندان می کند .

سـبز : آدم های که به رنـگ سبز علاقه دارند بسیار مهربان هستند و روحیه معنوی و بسیار والایی دارند. بسیار سر زنده اند و پـشتکار عجیبی در زندگی دارند.سـنگ صبورتان را می توانید از میان سـبز ها انتخاب کنید .

زرد : افرادی که زرد می پوشند ،بسیار مثبت اندیـش بوده و عاشق خلق کردن هستن زندگی برای آنها مفهوم یکسانی ندارد. همیشه در پی تغییر و تحول اند و یک جا آرام و قرار ندارند. به عنوان یکی از با معرفت ترین آدم ها می توانید روی آنها حساب کنید .

آبی : آبی دوست ها ،مروّج صلح و آرامش هستند و آدم های صادق، پر احساس، و دوست داشتنی و بسیار درون گرا هستند چنان که بر خلاف قرمزها ترجیح می دهند . همیشه تک و تنها باشند. مهم ترین خصوصیات آبی ها این است که می توانند دوستان مورد اعتمادی برای شما باشند .

نـارنجی : افراد بلند پروازی هستن که آرزوهای بزرگ در سر می پرورانند همیشه نارنجی می پوشند. نارنجی پسندها بسیار سرزنده اند و برای کسب ازادی و قدرت حاضرند خطر را به جان بخرند .

صـــورتی : آدم های صورتی بسیار عاشق پیشه هستن و توجه خاصی به مسائل عاطفی دارند . افرادی که به رنگ صورتی علاقه دارند،شفاف و راست گو هستند و بسیار سلطه طلب به طوری که می خواهند همه چیز را به دست بگیرند. در عین حال آدم های رئوف و قابـل اعتمادی هستند .

بنفـش : رنگ متعلق به هنرمندان و عارفان است. آنهایی که بنفش را می پسندند بسیار آرام, کمال جو و صلح طلب هستند. چنان صمیمی و با احساس اند که هر گونه بدی ،روحشان را آزار می دهد. برای داشتن دوستی دیرینه با بنفش ها باید مهربان و ملایم بود .

سـیاه : با این جماعت که اصلآ نمی توان ارتباط بر قرار کرد. نیستی و ناامیدی در آنها موج میزند. علاقه مندان به رنگ سیاه دو نوع اند, یا بسیار مغرور و از خود راضی یا افتاده و غمگین هستند. در منش آنها برای حا مسائل هیچ راه گشایی وجود ندارد. همه چیز تیره و تار است.

گردآورنده : دنیاها،دانشنامهٔ فارسی | www.donyaha.ir

دیدگاه تان را بنویسید !

مطالب تصادفی سایت :

آشنایی با زندگی آهو ها (غزال) و انواع آن

تست روانشناسی محبوبیت افراد

مطالب علمی درباره انواع قارچ ها

تصویر تصادفی